لجینو

جهت بهره‌گیری از حمایت‌ها و تسهیلات این کمپین از طریق فرم زیر

مقدمه

 لجستیک شبکه‌ای از فعالیت‌ها و خدمات است که جابه‌جایی فیزیکی کالاها در داخل و خارج از مرزها را پشتیبانی می‌کند. لجستیک به‌عنوان پشتیبان فعالیت‌های تجاری- تولیدی، نقش حیاتی در تحقق رشد اقتصادی هر کشور ایفا می‌کند و اهمیت لجستیک کارا در رشد اقتصادی و تجارت غیرقابل‌انکار است.

مهم ‌ترین مسئله در میان صاحبان کالا و فعالان زنجیره تامین در حوزه لجستیک، کاهش هزینه‌های مرتبط بر فعالیت‌های لجستیک و به تبع آن کاهش هزینه‌های زنجیره تامین است. امروزه در جهان بهترین نوع زنجیره تامین از نظر هزینه، تمرکز فعالیت های مرتبط با تجمیع و توزیع در یک محل است که هزینه های حمل و نقل، انبارداری و کنترل و جابجایی موجودی را به دلیل ایجاد مقیاس کاهش می‌دهد.

هوشمندسازی لجستیک توأمان با انقلاب صنعتی چهارم یک فرصت طلایی برای ایجاد بهره‌وری هرچه بیشتر در این صنعت ایجاد می‌کند. فناوری‌های اصلی پیشران در حوزه لجستیک خودروهای خودران، پهباد، واقعیت افزوده، اینترنت اشیا، بلاکچین، رباتیک ،کلان داده وهوش مصنوعی هستند.

مخاطبین طرح لجینو

  • افراد دارای ایده برای راه‌اندازی استارتاپ در حوزه لجستیک
  • استارتاپ‌های فعال در حوزه حمل و نقل و لجستیک
  • صندوق‌های پژوهش و فناوری
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر
  • شتابدهنده‌ها
  • شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ فعال در حوزه لجستیک

شبکه حامیان لجینو

برنامه حمایتی لجینو

اگر شما یک تیم استارتاپی هستید و یا ایده‌ای حوزه‌های سلامت دیجیتال دارید با شرکت در این طرح می‌توانید تا سقف 150 میلیون تومان از تسهیلات کم بهره و با تنفس برخوردار بشید.

اگر تیم شما با یک شتابدهنده همکاری می‌کند و یا شتاب دهنده‌ای هستید که تیم‌هایی در این حوزه دارید می‌توانید تا سقف 300 میلیون تومان به صورت هم سرمایه گذاری دریافت کنید.

کسب و کارهایی که موفق به جذب سرمایه از هر صندوق پژوهش و فناوری شوند در این طرح حداکثر 4 برابر مبلغ جذب سرمایه را در قالب تسهیلات دریافت خواهند کرد.

همچنین تیم ها و استارتاپ هایی که نیازمند خدماتی همچون فضای استقرار، زیرساخت و سرور ، مارکتینگ و … هستند با شرکت در این طرح می‌توانند از خدمات سرویس دهندگان پلتفرم راه نوآوری و شبکه نوآوری دیجیتال به صورت رایگان استفاده کنند.

حوزه‌های اولویت دار حوزه حمل و نقل و لجستیک در ایران

فناوری هوش مصنوعی: انبارداری هوشمند دستیار هوشمند سیستم مدیریت ناوگان، بهینه سازی هزینه مسیر و بار، دستیار هوشمند، پیش بینی‌های هوشمند، زنجیره تامین هوشمند و یادگیری ماشین

واقعیت افزوده و مجازی: Vision Picking، سیستم‌های هدآپ

اینترنت اشیا: سنسورهای هوشمند کالا، سیستم مدیریت ناوگان ، ردیابی کالا و خودرو، ردیابی کالا، سنسور هوشمند کالا

رباتیک: نوار نقاله هوشمند، ربات‌های حمل و نقل، ربات‌های بارگیری و بارانداز، ربات های تحویل درب منزل، ربات های بسته بندی مجدد و سفارشی سازی

بلاکچین: مدیریت زنجیره تامین بر بستر بلاکچین

پهپادها: پهپادهای نظارتی انبار، پهپادهای حمل کالا و تجهیزات، پهبادهای تحویل مستقیم مناطق دورافتاده

خودروهای خودران: خودروهای انبارداری، خودروهای حمل و نقل

فرایند بررسی طرح‌های ارسالی